Informační centrum Plzeň pomáhá mladým lidem v různých otázkách a problematických oblastech jejich života...

Informační centrum pro mládež - Plzeň

top sign

Beseda o workcampech a dobrovolnictví

Dobrovolnické léto v zahraničí: workcamp

Přidej se k archeologickým vykopávkám ve Španělsku, zapoj se do příprav festivalu ve francouzské vesnici nebo do oprav středověkého hradu v Německu, pomáhej v národním parku v Irsku nebo připrav nezapomenutelné prázdninové zážitky pro děti v Estonsku. Pojeď v létě dobrovolnický projekt a nudit se rozhodně nebudeš. Poznáš svět i sám sebe, zajímavé lidi, získáš spoustu zkušeností a nevšedních zážitků a navíc můžeš přidat ruku k dílu na smysluplném projektu. To všechno a mnohem víc může být workcamp!

Co je vlastně workcamp?

Workcamp je 2-3 týdenní dobrovolnický projekt, kde spolu pracuje a tráví volný čas skupina dobrovolníků z různých koutů světa. Je to jedinečná příležitost poznat různé země a jejich kulturu z úplně nové perspektivy, podpořit svou prací veřejně prospěšný projekt a naučit se nové věci, poznat zajímavé lidi i sebe sama.

 

Zaujala tě možnost vyjet do zahraničí jako dobrovolník, ale nevíš, co pro to musíš udělat?

Chceš vědět, jak to na workcampu, nebo dlouhodobějších dobrovolnických projektech funguje?

Přijď na informační setkání s neziskovou organizací INEX-SDA, kde se dozvíš, co všechno tě na workcampu čeká, jaké jsou podmínky účasti a jak se můžeš přihlásit. Těšit se můžeš i na osobní zkušenosti dobrovolníků.

 

d 23.02.2017

a Iveta Šlajerová

fotofotofotofotofotofoto