Informační centrum Plzeň pomáhá mladým lidem v různých otázkách a problematických oblastech jejich života...

Informační centrum pro mládež - Plzeň

top sign

KPDM PK v Regensburgu!

Výjezd Krajského parlamentu dětí a mládeže do Regensburgu

 

Krajský parlament dětí a mládeže si naplánoval poznávací cestu do německého Regensburgu.  Mladí chtěli nejen poznat město samotné a hlavním cílem cesty bylo setkání se svým německým protějškem – skupinou mladých lidí Jugendbeirat.

Ale ještě před tím, než k tomuto setkání došlo jsme se vydali poznávat okolí města Regensburg a památky, které tato oblast nabízí. 

První den jsme navštívili památeční místo Wallhala, kde jsou uložené bisty významných německy mluvících historických osobností. Dále jsme se plavili po řece nádhernou výletní lodí a Walhallu jsme viděli také z pohledu od řeky. Později odpoledne jsme si udělali krátkou procházku historickým centrem.

Druhý den jsme se vydali do okolí, kde jsem navštívili Halu osvobození, která je připomínkou vojenských vítězství německých národů. Dále jsme sjeli do městečka Essing, kde je nejdelší dřevěná lávka ve střední Evropě a navštívili jsem hrad Prunn. Po příjezdu do Regensburgu jsem měli možnost poznat historické centrum blíže. Navštívili jsme dominantu města Chrám sv. Petra i další kostely ve městě, zašli jsme na místo, kde bývala synagoga a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací z historie.

Poslední třetí den vyvrcholila naše cesta setkáním s naším německým protějškem – mládežnickou organizací Jugendbeirat. Členové obou organizací byli představeni, vzájemně se vyptávali a seznamovali se svou činností, akcemi a úspěchy.  Členové německé Jegendbeirat zrovna tento den společně s regensburgskou radnicí pořádali Open Air festival za demokracii a rovnoprávnost, kde nás také pohostili. Byla to zajímavá zkušenost pro naše mladé zástupce, jelikož měli před sebou velkou inspiraci.

Také jsme pozvali naše nové německé přátele sem k nám do Plzně, což německá strana velice ráda uvítala a těší se na další setkání – tentokrát v Plzni.

 

d 12.06.2017

a Iveta Šlajerová

fotofotofotofotofotofoto