Informační centrum Plzeň pomáhá mladým lidem v různých otázkách a problematických oblastech jejich života...

Informační centrum pro mládež - Plzeň

top sign

Kam v Plzni o následujícím víkendu?

Nevíte co podniknout o víkendu? na webových stránkach www.plzen.eu naleznete v aktualitach mnoho akcí, které můžete navštívit.

Koncert a zahájení výstavy plzeňské hospody

S historií i současností plzeňských hospod vás seznámí výstava “Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty” na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Dozvíte se celou řadu zajímavostí o historii a současnosti plzeňských hospod, které jsou nedílnou  součástí příběhu plzeňského piva. U příležitosti zahájení výstavy zahraje v pátek večer na nádvoří pivovaru Ivan Hlas Trio. Těšit se můžete také na soutěže o pivní ceny a samozřejmě čepovanou Plzeň. Výstava pokračuje v pivovarském muzeu, část expozice najdete i ve vybraných plzeňských hospodách. Více informací najdete zde.

Festival polévky v areálu pivovaru

Hrachovka, gaspacho nebo minestrone. Jarní edice oblíbeného festivalu polévky se uskuteční letos poprvé v areálu Plzeňského Prazdroje. V neděli 14. května se na nádvoří pivovaru budou podávat polévky nejrůznějších chutí a vůni, které pro vás přímo na místě v obrovských kotlích na otevřeném ohni uvaří kuchaři z místních restaurací a bister. Přijďte ochutnat a určitě nebudete litovat. No a když už budete v pivovaru, určitě si zajděte i na prohlídku.

Spanilá jízda trabantů

Až do konce května máte možnost prohlédnout si v DEPO2015 výstavu Trabantem kolem světa cestovatele Dana Přibáně a jeho týmu, které znáte z televize. Ještě větší koncentraci oblíbených socialistických aut nabídne v neděli spanilá jízda trabantů, kterou organizuje Plzeňský Trabantklub. Očekávají se víc než tři desítky těchto bakelitových vozidel. Od 11 hodin dopoledne se budou trabanty sjíždět v DEPO, odkud pak v půl čtvrté společně vyrazí na vyjížďku. Z areálu depa vyjede kolona směrem na Bory, pokračovat bude přes Skvrňany k zoologické zahradě, následně přes Roudnou do Doubravky a Lobez až do Muzea Příběhy dvoutaktů.

Plzeňský festival stepu

Od čtvrtka do neděle se Plzeň stává dějištěm dalšího ročníku stepařského festivalu. Nabídne pestrý program hned na několika místech. Páteční večer si můžete v DEPO2015 užít na swingové tančírně. V sobotu i v neděli jsou připraveny stepařské workshopy pro začátečníky i pokročilé. Pokud byste se rádi seznámili s tím, co step vůbec je, máte ideální příležitost v sobotu dopoledne U Branky. Od 10:30 hodin se zde budou představovat jednotlivá stepařská studia. Sobotní večer v Měšťanské besedě bude poté patřit stepařskému galavečeru. Více informací k programu najdete zde.

Finále mistrovství Evropy ve fotbale žen do 17 let

Víkend můžete v neděli v podvečer zakončit na fotbalovém stadionu ve Štruncových sadech. Od 18:30 se zde o titul mistryň Evropy utkají dva nejlepší týmy do 17 let. Češky sice nepostoupily ze skupiny, ale o kvalitní fotbal určitě nebude nouze. Uvidíte zde nadějné mladé hráčky, které už brzy můžou být těmi nejlepšími na světě. A takový zápas si pořádnou diváckou kulisu zaslouží! Vstup na utkání je zdarma.

  • Výstava o plzeňských kamnářích

S počasím je to pořád trochu nejisté a meteorologové straší, že se může objevit i sněžení. Pokud byste se o víkendu potřebovali někde ohřát, máte ideální příležitost v Národopisném muzeu, které připravilo výstavu Plzeňské kamnářství. Dozvíte se, jak se stavěly různé typy kamen od pokojových až po kuchyňská. Seznámíte se s vývojem podoby kamen od gotiky a renesance, přes baroko a empír až po různé historizující slohy, stejně jako s možnostmi využití kachlových kamen v moderní domácnosti.

Škola čepování piva v Plzeňském Prazdroji

Kvalita piva je samozřejmě závislá na jeho výrobě, nicméně neméně důležité je umět i pivo dobře natočit. Pokud nevíte, jak na to, přihlaste se do Školy čepování piva Plzeňského Prazdroje. Během tříhodinového kurzu se v pátek odpoledne naučíte čepovat na hladinku, čochtana, šnyt i mlíko. Domů si pak odnesete nejen zajímavé zkušenosti, ale také půllitr se svým jménem. Součástí akce je hodinová prohlídka pivovaru. Více informací a rezervace zde.

Festival volného času

Hledáte ty správné kroužky a volnočasové aktivity pro své děti? Vydejte se v pátek nebo v sobotu do Chvojkových lomů nedaleko bazénu na Slovanech na největší přehlídku volnočasových aktivit pro děti a mládež v Plzeňském kraji a  společně s prezentujícími určitě najdete, co hledáte. Více informací o programu najdete zde.

Celodenní program pro děti v Techmánii

Zmizel americký profesor John Stephenson a je třeba ho najít. Zábavní celodenní program Zmizelý profesor pro děti od 11 let nabízí plzeňské science centrum Techmania. Čeká je jednodenní bádání v laboratoři biologie, spousta her, mezi kterými nechybí oblíbená stopovačka, a nejrůznější aktivity v expozicích. Více informací a přihlášku na sobotní či nedělní pátrání najdete zde.

d 12.05.2017

a Iveta Šlajerová

fotofotofotofotofotofoto